Układy hydrauliczne - Hidroma Sistems - hidroma.pl

ELIKA to cicha pompa zębata o wysokiej wydajności i niskiej pulsacji, opracowana w ścisłej współpracy z Wydziałem Inżynierii Uniwersytetu Bolońskiego poprzez wygenerowanie dedykowanego oprogramowania do projektowania.

Cicha pompa zębata elika - ujęcie z góry


ELIKA to rozwiązanie do wszystkich zastosowań wymagających niskiego poziomu hałasu i wysokiej wydajności, szczególnie przy niskich prędkościach. W rzeczywistości ELIKA zmniejsza emisję hałasu nawet o 15 dB w porównaniu z tradycyjnymi zewnętrznymi pompami zębatymi. Maksymalne ciśnienia robocze są zbliżone do tych dla serii GHP (żeliwo / aluminium) osiągając tym samym 300 bar.

Specyficzny profil zębów bez hermetyzacji umożliwia ponadto znaczne zmniejszenie oscylacji ciśnienia i wibracji przenoszonych na inne elementy połączone z pompą (węże, zbiornik i zawory), dając liczne korzyści w obwodzie. Skośne zębatki skutecznie gwarantują ciągłość ruchu pomimo małej liczby zębów. Niska liczba zębów znacznie zmniejsza również podstawowe częstotliwości emitowanego hałasu, dzięki czemu dźwięk jest szczególnie przyjemny.

Cicha pompa zębata elika - ujęcie całościowe

Kształt zębatki

Szczególnie niski poziom hałasu wytwarzanego przez pompę ELIKA sprawia, że ​​jest ona szczególnie odpowiednia do zastosowań, w których obecnie stosuje się znacznie droższe technologie, takie jak pompy śrubowe, łopatkowe lub wewnętrzne pompy zębate. ELIKA dzięki swoim właściwościom jest idealnym rozwiązaniem w odniesieniu do szerokiego zakresu specyfikacji, takich jak prędkość obrotowa, ciśnienie robocze i lepkość. Konstrukcja pompy ELIKA minimalizuje nieszczelności i maksymalizuje sprawność objętościową w każdych warunkach. Dlatego ELIKA nadaje się szczególnie do zastosowań, w których do regulacji prędkości siłowników wykorzystuje się falowniki lub napędy o zmiennej prędkości.

ZOBACZ KATALOG POMP ELIKA

Katalog pomp ELIKA

C.F.R
Brevini
Duplomatic
Dynex
Emmegi
Fabercom
Fluidpress
Hansa TMP
HKS
Hydraforce
Hydrocontrol
Hydroma
Hydropa
Indemar
Kawasaki
Marzocchi Pompe
OMT
Bosch Rexroth
Rickmeier
SAIP
Sofima Ufi
Triple R
Walvoil
Wandfluh
Nem